Pagina de start a forumului Forumul Oastei Domnului

Autor Mesaj
<  Despre forum  ~  Moderatori
Sorin
MesajTrimis Vin 23 Mar, 2007 11:38 am  Răspunde cu citat (quote)
Moderator

Data înscrierii: 11/Iun/2005
Locație: Galați

Slăvit să fie Domnul!

În ultimele zile ați observat cîteva modificări, aici pe forum și desigur nu ne vom opri aici. E vorba de o îmbunătățire și chiar o "primenire" într-un nou format al forumului nostru.

În primul rând, "Forumul tinerilor de la Oastea Domnului" a devenit "Forumul Oastei Domnului" adică al tuturor ostașilor de orice vârstă, așa că frațiilor, nu mai aveți nici o scuză! Smile

Apoi, s-au împărțit mai bine subiectele de discuție și de interes și, aici constă noutatea, fiecare subiect are un "responsabil", un nou moderator, după cum urmează:

Anunțuri - Fr. Aurel Matei
Informații - Pr. Iosif Toma
Radio Oastea Domnului - subsemantul si Fr. Romeo Petrașciuc

"Cercetați Scripturile" - Pr. Petru Roncea
Puterea rugăciuni - Pr. Iosif Toma
Izvoare de Har din Biserica Ortodoxă - Pr. Ilie Mirel
Atelier literar - Fr. Costel Bălan

Fericiții noștri înaintași (cu toate secțiunile) - Fr. Costel Rotaru

Oastea copiilor - Fr. Costel Bălan
Relațiile și preocupările tinerilor - Fr. Nelu Lazăr
Familia creștină - Pr. Petru Roncea și Pr. Ionel Roncea

Forum - informații utile (cu toate secțiunile)- subsemantul

Discuții libere - Pr. Claudiu Melean și Fr. Nelu Duca
Sărbători cu bine - subsemnatul

Atitudini - Fr. Romeo Petrașciuc

În curînd vom completa forma grafică și vom îmbunătăți regulamentul standard al acestui forum.

Ca și până acum, așteptăm de la participanții acestui forum, în primul rând de la ostași, maturitate duhovnicescă în postarea mesajelor, atitudini responsabile, potrivite cu calitatea și mai ales numele de creștin, urmaș al lui Hristos Domnul, scopul final al acestui forum, fiind creșterea noastră duhovnicească.

Așa să ne ajute Dumnezeu!

Slăvit să fie Domnul!

"Se poate să avem dreptate cand ne plangem unii de alți... Dreptate avem, dar dragoste sigur nu avem... Dacă ai dreptate, gîndește-te că Dumnezeu nu ne-a mântuit prin dreptate. Ne-a mântuit prin dragoste..." Traian Dorz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sorin
MesajTrimis Lun 03 Sep, 2007 11:10 am  Răspunde cu citat (quote)
Moderator

Datorită obligațiilor de serviciu, în cadrul redacției de la Iisus Biruitorul, frații Aurel Matei si Costel Bălan și-au exprimat dorința de a nu mai fi moderatori pe Forumul Oastei Domnului.

Le-am respectat dorința și nu mai sunt.

Rămîne de văzut ce se va face cu ceilați care și-au asumat responsabilități.

"Se poate să avem dreptate cand ne plangem unii de alți... Dreptate avem, dar dragoste sigur nu avem... Dacă ai dreptate, gîndește-te că Dumnezeu nu ne-a mântuit prin dreptate. Ne-a mântuit prin dragoste..." Traian Dorz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miriam
MesajTrimis Mie 19 Mar, 2008 1:44 am  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 02/Oct/2007

Slavit sa fie Domnul!

Am o propunere, in urma unor abordari de ale unor persoane care au auzit de Oastea Domnului, de cand cu succesul lui Costel Busuioc. Mi-au zis ca au cautat pe forum mai multe despre Oastea Domnului, dar doreau mult mai mult.
Propunerea mea este sa se deschida o sectiune intitulata ,, Ce este Oastea Domnului" in care sa se posteze cat mai multe informatii.
Cred ca e urgent!

P.S. Ma gandesc ca ar fi bine sa se spuna si cate ceva despre ..Ce NU este Oastea Domnului"...asta pentru a elimina ideile cum ca oastea este o secta sau orice altceva ar mai putea aparea in mintea celor necunoscatori.

Iertati-ma de propunere daca nu vi se pare prea buna!

Ultima modificare efectuată de către Miriam la Vin 21 Mar, 2008 7:17 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Nelu Lazar
MesajTrimis Mie 19 Mar, 2008 7:44 am  Răspunde cu citat (quote)
Administrator

Data înscrierii: 10/Iul/2006
Locație: Piatra Neamț

Secțiunea propusă de frăția ta soră Miriam, va apărea pe forum în curând.
Cum și ce va trata această rubrică, vom stabili în cadrul Sfatului Operativ de la Sibiu, sâmbătă 22 martie.

Sorin
MesajTrimis Mar 25 Mar, 2008 5:54 pm  Răspunde cu citat (quote)
Moderator

Conform hotărârii Sfatului Frățesc Operativ care a avut loc la Sibiu, în data de 22 martie a.c., fratele Nelu Lazăr a fost numit administrator al acestui forum și al sitului www.oasteadomnului.ro.

De asemeni, moderatorii acestui forum vor fi: frații Nelu Duca și Sorin Micuțiu și subsemnatul.

Slăvit să fie Domnul!

Sus
micutiu_sorin
MesajTrimis Joi 13 Ian, 2011 12:17 am  Răspunde cu citat (quote)
de-a casei

Data înscrierii: 19/Iul/2006
Locație: Simeria

Încă de anul trecut, am luat hotărârea următoare, am amânat din diverse motive. Unul din motive a fost acela de a încheia ceea ce am început.

Funcția de moderator nu implică privilegii ci responsabilități. Nu este ușor să moderezi un forum, activitatea în principal a moderatorilor este de a menține un echilibru pe forum, nu am reușit lucrul acesta.

Vă mulțumesc tuturor celor care m-ați încurajat, dar și celor care poate m-ați criticat.
Nu este o hotărâre luată la supărare, este o hotărâre luată încă de anul trecut, dar amânată.
Voi continua activtatea pe forum nu ca moderator, ci ca unul "De-a casei"

Slăvit să fie Domnul!

Miriam
MesajTrimis Joi 13 Ian, 2011 3:58 pm  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 02/Oct/2007

micutiu_sorin a scris:
Încă de anul trecut, am luat hotărârea următoare, am amânat din diverse motive. Unul din motive a fost acela de a încheia ceea ce am început.

Funcția de moderator nu implică privilegii ci responsabilități. Nu este ușor să moderezi un forum, activitatea în principal a moderatorilor este de a menține un echilibru pe forum, nu am reușit lucrul acesta.

Vă mulțumesc tuturor celor care m-ați încurajat, dar și celor care poate m-ați criticat.
Nu este o hotărâre luată la supărare, este o hotărâre luată încă de anul trecut, dar amânată.
Voi continua activtatea pe forum nu ca moderator, ci ca unul "De-a casei"

Slăvit să fie Domnul!

Sorin, atât cât mă pricep, atât cât am observat în decursul celor trei ani de împreună lucrare, te pot contrazice punctual : ) Ai menținut foarte bine echilibrul, ți-ai făcut foarte bine slujba, ai fost dedicat, consecvent, ai dus la bun sfârșit tot ce ai început... Mă exprim la trecut având în vedere dorința ta, dar nădăjduiesc să pot vorbi și la viitor : )

Mie îmi pare rău că vrei să renunți...: ( Știu că ai pus suflet, și poate că a fost rănit de unele comentarii, sau de neimplicarea fraților, dar, oare, nu așa e drumul? ...,,cu răniri de jar"
Poate și eu te-am descurajat cumva, uneori, fără să îmi dau seama...Dacă așa a fost, îmi cer iertare...

Eu îi dau slavă Domnului pentru tot ce am putut zidi împreună aici cu toți cei ce s-au implicat!

Slăvit să fie Domnul!

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
neogen
MesajTrimis Joi 13 Ian, 2011 4:20 pm  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 30/Apr/2008
Locație: Busteni

Frate Sorine,
Stii ca eu nu laud doar de flori de mar, ca asa "da bine"... Asa ca daca iti spun ca te apreciez ca moderator (in pofida divergentelor pe care noi doi le-am mai avut uneori) inseamna ca asa si este.
Tare mi-e teama ca daca ve veni un moderator fara nici un pic de inclinatii literare, vom pierde mai multa vreme cu explicatiile decat cu scrisul si postatul pe forum.
Nadajduiesc sa revii asupra deciziei.
Slavit sa fie Domnul!

Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Ora este GMT + 3 ore

Subiectul următor
Subiectul anterior
Pagina 1 din 1
Pagina de start a forumului Forumul Oastei Domnului  ~  Despre forum

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect

Mergi direct la:  

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum