Pagina de start a forumului Forumul Oastei Domnului

Autor Mesaj
<  Puterea rugăciunii  ~  Să ne rugăm pentru Ciprian și Ovidiu Aurică
Alex
MesajTrimis Lun 01 Aug, 2011 1:00 am  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 26/Ian/2006
Locație: Piatra-Neamt

În dimineața zilei de 31 iulie 2011 fratele Cornel Aurică (băiatul fratelui Aurică Androne) și cei trei copii ai săi se întorceau din Italia, și în apropierea gării din Asău, au avut accident. În urma accidentului, doi dintre copii s-au lovit la cap, apoi au fost transportați de urgență la spitalul din Bacău. Fratele Cornel, împreună cu celălalt băiat au scăpat doar cu câteva zgârieturi. Ceilalți doi băieți au fost operați, dar sunt încă în stare de comă.
Rugăm să pomeniți în rugăciune pe Ciprian și Ovidiu. Fie ca Bunul Dumnezeu să se îndure de ei și să primească rugăciunile noastre.

Slăvit să fie Domnul!

Ultima modificare efectuată de către Alex la Sâm 17 Sep, 2011 7:32 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sabin
MesajTrimis Mar 02 Aug, 2011 6:40 pm  Răspunde cu citat (quote)
Începător

Data înscrierii: 13/Ian/2007
Locație: ro

Rugăm să pomeniți în rugăciune pe Ciprian și Ovidiu. Fie ca Bunul Dumnezeu să se îndure de ei și să primească rugăciunile noastre. [/b]

In ficare seara de la ora 21.00 , ora de rugaciune
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
catiusha
MesajTrimis Mie 03 Aug, 2011 9:41 am  Răspunde cu citat (quote)
de-a casei

Data înscrierii: 12/Iun/2005
Locație: timisoara

Cum mai sunt Ciprian si Ovidiu?

Alex
MesajTrimis Mie 10 Aug, 2011 10:49 pm  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 26/Ian/2006
Locație: Piatra-Neamt

Amândoi se află în spital, la București.Din câte am înțeles starea lui Ovidiu s-a îmbunătățit, a început sa mănânce și a vorbit cu părinții. Ciprian este tot în comă și mâine va fi operat din nou. Medicii i-au dat șanse mici de supraviețuire, dar să ne rugăm în continuare pentru Ciprian și Ovidiu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Grei
MesajTrimis Joi 11 Aug, 2011 12:17 am  Răspunde cu citat (quote)
De-a casei

Data înscrierii: 20/Iul/2005
Locație: Cluj-Napoca

Rugăciune pentru Ciprian și familia lui

Uneori Dumnezeu ne aduce aminte că viața noastră atârnă de un fir. Și acesta se poate rupe în orice moment... Fratele Cornel Aurică se întorcea în dimineața zilei de 31 iulie 2011 din Italia cu trei dintre copii săi. În apropierea gării Asău, la câțiva kilometri de casă, pe fondul oboselii accentuate au avut un accident. Ciprian și Ovidiu au fost spitalizați.

Chemarea mea este la rugăciune. Să fim alături de familie în aceste momente grele, în genunchi. Ciprian (în poză, la înmormântarea bunicului Aurică) e la un pas de Veșnicie. Să ne rugăm pentru familia greu încercată și în mod special pentru Ciprian. Cuvintele ni se opresc în astfel de momente, dar rugăciunile noastre pot străpunge Cerul.

Fie mila Ta spre noi, Doamne, precum am nădăjduit întru Tine! Pentru rugăciunile Fiului Tău preaiubit și ale Maicii Preacurate, miluiește-i pe robii tăi! Amin

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Ora este GMT + 3 ore

Subiectul următor
Subiectul anterior
Pagina 1 din 1
Pagina de start a forumului Forumul Oastei Domnului  ~  Puterea rugăciunii

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect

Mergi direct la:  

Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum